flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Результати проведення анкетування відвідувачів Глобинського районного суду Полтавської області

23 січня 2017, 14:03

               На виконання Рішення Ради суддів України № 5 від 02 лютого 2015 року в Глобинському районному суді Полтавської області в рамках Проекту «Система оцінки якості роботи суду: стандарти, критерії, показники та методи» з 16 по 30 листопада 2016 року проводилось анонімне опитування громадян - відвідувачів суду.

Відвідувачам було запропоновано заповнити анкету, в якій містились запитання щодо організаційної та процесуальної діяльності суду, та оцінити:

- зручність умов перебування громадян в суді;

- повноту, якість та доступність інформації для відвідувачів суду;

- ефективність організації роботи суду;

- ставлення суддів та працівників апарату суду до відвідувачів.

Метою даного аналізу було визначення незалежності, неупередженості та доступності правосуддя в Україні, вивчення думки громадян щодо організації роботи суду.  Оцінювання було проведено за методом анкетування, громадяни – відвідувачі суду, які бажали прийняти участь в опитуванні, мали можливість отримати бланк анкети у помічників суддів та анонімно дати відповіді на поставлені питання.

Протягом вказаного часового проміжку до опитування було запрошено  35 осіб – відвідувачів суду, з яких 20 осіб (27,2%) – виявили бажання заповнити анкету. 42,8 % респондентів (15 осіб) відмовилися приймати участь в анкетуванні, більшість з яких свою відмову пояснювали браком часу для заповнення анкети.

            В опитуванні прийняли участь 20% осіб у віці 18-25 років,  40% - у віці 26-39 років, 30% - у віці 40-59 років та 10% у віці 60 років і старше.

40% від опитаних мають повну вищу освіту, 15% - базову вищу, 40% - середню та неповну середню освіту, 5% - інше.

100% опитаних оцінили якість та доступність інформації для відвідувачів суду (інформація щодо призначених до розгляду справ, щодо номерів залів судових засідань, кабінетів, наявність зразків заяв; якість наповнення веб-сайту, та ін.) на  «відмінно».

Також, більшість серед опитаних повідомили, що їм легко було знайти будівлю суду, та не зазнали певних перешкод у доступі до приміщення суду через обмеження охорони.

Оцінюючи доступність суду людям з обмеженими можливостями більшість опитуваних вважають, що такі люди можуть безперешкодно потрапити до приміщення суду та користуватися послугами суду.

Переважна більшість респондентів  оцінили за 5-ти бальною системою чистоту та прибраність в приміщенні суду на « 5 ».   Щодо освітлення в приміщенні суду вважають цілком достатнім освітлення в приміщенні суду.

Щодо зручності розташування кабінетів, залів судових засідань, інших приміщень, переважна більшість опитаних вважає  « цілком так » .

Щодо наявності зразків документів (заяв, клопотань), більшість респондентів вважають, що в суді цілком достатньо зразків вказаних документів.

Високо оцінено громадянами-відвідувачами суду виконання своїх обов’язків працівниками апарату суду, ставляться до відвідувачів суду (сторін по справі) коректно та ввічливо - « відмінно » - 85% респондентів, «добре» - 15%.

Умови перебування громадян у суді з точки зору зручності та комфортності та з урахуванням таких аспектів, як: достатність та зручність місць для очікування, оформлення документів, ознайомлення з матеріалами справи та підготовки до судового слухання; чистота та прибраність приміщень суду тощо оцінено наступним чином – 100% респондентів вважають, що інфраструктура Глобинського районного суду є комфортною та зручною.

На запитання «Оцініть, будь ласка, своєчасність судового розгляду, з урахуванням таких аспектів, як: дотримання строків розгляду справи; своєчасність надсилання судом повідомлень про розгляд справ; обґрунтованість перенесення судових засідань; часу слухання справ, тощо.» 85% громадян - відвідувачів суду відповіли, що цілком задоволені своєчасністю розгляду судових справ.

85% громадян задоволені графіком роботи суду.

Серед опитуваних 60% громадян-відвідувачів суду завжди користуються веб-сайтом і вважають його зручним та достатньо наповненим, інші 40% даним сайтом не користуються, частіше телефонують до суду, щоб отримати необхідну інформацію.

          Оцінюючи якість роботи Глобинського районного суду Полтавської області (питання №12)  за 5-ти бальною шкалою переважна кількість (60%) опитаних  оцінили роботи суду на відмінно (оцінка 5), оцінку «4» поставили 25 % респондентів, оцінку «3» поставили 15 % респондентів. Втішним є той факт, що жоден з опитаних не вважає роботу  суду дуже поганою та відповідно не виставлено жодної оцінки «1» та «2».

          За результатами опрацьованих результатів анкет слід відмітити загалом позитивні відгуки про організацію діяльності Глобинського районного суду Полтавської області.